Medarbejdere

  • Niels M. Viuff

    Ejer
    Når der opstår gøjl og gak på kontoret,
    er Niels som regel kilden til det.
    Han er manden med ideerne, og så
    har han aldrig haft et behov for at
    sidde stille ved skrivebordet.

    niels@nima-ejendomme.dk
  • Cecilie D. Viuff

    Marketing & HR
    Cecilie er glad for at være på vandet. Men når hun er på landjorden, står hun for den daglige ledelse og markedsføring hos Nima. Og der er lige så meget fart på, som når hun surfer på en blå bølge.

    cecilie@nima-ejendomme.dk
  • Anette Jul Mollerup

    Personlig Assistent
    Anette er vores blæksprutte. Hun assisterer Niels Viuff med alverdens opgaver, og  så er hun glad for fart over feltet – både på kontoret og på hendes motorcykel.

    anette@nima-ejendomme.dk
  • Caroline Bertelsen

    Administration og Reception
    Caroline er det unge beat på kontoret. Hun holder styr på kunderne, og er den venlige stemme, du får i øret, når du ringer til Nima. Caroline sørger for at hjælpe med, at der er styr på alt det administrative.

    caroline@nima-ejendomme.dk
  • Line Falkensten

    Administration & Regnskab
    Line er kontorets indre struktur. Hun holder styr på alt og alle, og så er hun så glad for sin fine frugthave, at hun også holder styr på sine kollegaers vitaminbalance med små hjemmedyrkede lækkerier.

    lf@nima-ejendomme.dk
  • Simon Gredal

    Administration & regnskab
    Simon elsker Excel. Han knuselsker det faktisk. Så meget at han gerne stillede op i DM i excel, men det kan ikke lade sig gøre for han skal også have tid til at være sammen med familien.

    simon@nima-ejendomme.dk
  • Camilla J. Markussen

    Administration & Regnskab
    Når Camilla ikke er udadvendt, imødekommende og hjælpsom administrativ virtous, så løber hun. Ikke så meget af lyst, men simpelthen fordi hun er nødt til det på grund af sin store, søde tand.

    Camilla@blueboxstorage.dk
  • Jeanette Urhammer

    Administration & Regnskab
    Jeanette møder du altid med et smil på læben. Når hun ikke med omhu servicere kunderne eller holder styr på regnskaberne, så opholder hun sig i naturen som er hendes store passion.

    Jeanette@blueboxstorage.dk
  • Ronnie B. Larsen

    Byggeri
    Ronnie løber altid hurtigt. Både som bygningskonstruktør og som sportsmand i fritiden. Han har også lange ben, så det giver sig selv, at han rykker hurtigere end de fleste. Ronnie er kontorets Iron man.

    ronnie@nima-ejendomme.dk
  • Casper B. Nielsen

    Byggeri
    Casper er både god til at tale med kunder, leverandører og sine dejlige kollegaer, og så kender han byggebranchen særdeles godt fra sin tid som tømrer. Når han en sjælden gang ikke arbejder okser han rundt på en fodboldbane eller på sin motorcykel.

    casper@nima-ejendomme.dk
  • Emil Sauer

    Byggeri
    Når Emil ikke bruger sin fritid på at fræse igennem de nordsjællandske skove på sin mountainbike, så lader han sin baggrund som snedker komme vores kunder til gode i vores byggeriafdeling.

    emil@viuff.as
  • Oliver D. Bokk

    Byggeri
    Oliver er en rigtig gør-det-selv-type og en vaskeægte perfektionist. De to ting kombineret med en baggrund som tømrer og bygningskonstruktør gør underværker. Og så er han endda en haj udi film og serier.

    oliver@nima-ejendomme.dk
  • Mickey E. Nielsen

    Ejendomme
    Mickeys verden kredser om kager. Sådan går det, når er uddannet kok og har forfinede smagsløg. Udover at tænke på kager er Mickey også vores ejendomsmester, og han sørger for at alt det praktiske spiller.

    mickey@nima-ejendomme.dk
  • Helle Westergaard

    Økonomichef
    Helle har styr på økonomi og budgetter. Hun har et øje på hver finger og står altid til rådighed med hjælp og gode råd.

    helle@viuff.as
  • Zita

    Assistent
    Zita er kontorets maskot. Og med Zitas store hengivenhed for mad, så passer hun særdeles godt ind. Det er jo trods alt en labrador. Kontakt Zita ved hjælp af godbid.